روغن موتور اصلی رنو RENOVATION بهتام SL 10W40

۳۳۵,۰۰۰ تومان
  • نام برند: behtam بهتام ساخت ایران
  • مناسب: موتورهای بنزینی
  • روغن پایه: سنتتیک
  • مدت زمان مصرف: ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ کیلومتر
  • حجم: ۵ لیتر
  • SL :API
  • دارای استاندارد یورو ۴

روغن گیربکس اتوماتیک بهران MV

۱۶۸,۰۰۰ تومان
روغن گیربکس اتوماتیک بهران MV وغن سینتتیک برای جعبه دنده های اتوماتیک و تبدیل گشتاور سیستم فرمان خواص جریان این

واسگازین ۷۵w80 رنو

۹۹,۰۰۰ تومان
واسگازین ۷۵w80 رنو  مناسب برای تندر ۹۰ و ساندرو دنده ای این محصول یک روغن دنده با کیفیت بسیار بالا

روغن گیربکس اتومات رنو ATF111

۱۱۵,۰۰۰ تومان
روغن گیربکس اتومات رنو ATF111 روغن سینتتیک برای جعبه دنده های اتوماتیک و تبدیل گشتاور سیستم فرمان خواص جریان این

ضدیخ و ضد جوش LOOKINI

۴۵,۰۰۰ تومان
ضدیخ و ضد جوش LOOKINI مناسب برای رنو ۲۰۶ ۲۰۷ و انواع خودرو پایه اتیلن گلیکول و مواد افزودنی مناسب

روغن موتور بهران تیبا ساینا کوییک

۱۸۵,۰۰۰ تومان
روغن موتور تیبا ساینا کوییک حجم ۴ لیتر گرانروی ۲۰w50 API SJ/CF/CF-4 توصیه شده برای خودروهای یورو ۴ روانکاری عالی

روغن موتور بهتام ۲۰W50 Quantic

۱۹۵,۰۰۰ تومان
ویژگی محصول حجم ۴ لیتر گرانروی ۲۰W50 sl مناسب برای ۲۰۶ تیپ ۲ روغن موتور بهتام ۲۰W50 جزو بهترین روغن

روغن موتور ۲۰۶ تیپ۵ و ۲۰۷ بهتام ۱۰W40 Quantic 4

۲۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی محصول حجم ۴ لیتر گرانروی ۱۰w40 نیمه سنتینیک مناسب برای خودرو ۲۰۶ تیپ ۵ و ۲۰۷ روغن موتور بهتام

تاثیر فیلتر و روغن موتور در سلامت خودرو

خودروها از قطعات کوچک و بزرگ متعددی ساخته شده‌اند که هر قطعه نقش بسیار مهمی در عملکرد خودرو ایفا می‌کند. برخی از قطعات خودرو ثابت بوده و معمولا تا آخر عمر خودرو باقی می‌مانند اما برخی قطعات مانند فیلتر ماشین مصرفی بوده و باید به موقع تعویض شوند. فیلترهای به کار رفته در اتومبیل اغلب بار تصفیه را به دوش می‌کشند که می‌توان به فیلتر روغن، فیلتر هوا و فیلتر بنزین اشاره‌کرد. از جمله موارد دیگر که صاحبان خودرو باید در آن دقت و نظارت کافی را داشته باشند انتخاب مناسب و تعویض به‌ موقع روغن موتور است. برای آشنایی با انواع فیلتر و روغن‌های موردنیاز خودرو در ادامه با ما همراه باشید.

نکات خرید روغن خودرو

اگر نگران سلامتی خودرویتان هستید باید با انواع روغن‌های مورد نیاز خودرو آشنا باشید و آن‌ها را به موقع تعویض کنید چراکه این روغن‌ها نقش مهمی در عملکرد صحیح و کارآمد خودروی شما ایفا می‌کنند.

از جمله روغن خودرو و روان کننده‌هایی که در خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان روغن‌موتور، روغن ترمز، روغن گیربکس یا واسکازین، روغن دیفرانسیل و روغن هیدرولیک را نام برد.

این روزها بین برندهای مختلف تولیدکننده روغن و مکمل خودرو رقابت زیادی وجود دارد. از جمله این تولیدکنندگان می‌توان به توتال، هیوندا، کاسپین، سپیدار و برندهای معتبر و شناخته شده دیگری اشاره کرد که روغن و مکمل‌های مرغوبی را برای خودروهای پرطرفداری مثل پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ سمند و پراید ارائه می‌دهند. سعی کنید همیشه هنگام خرید روغن مناسب علاوه بر قیمت روغن موتور به برند و کیفیت آن نیز توجه کنید. برای خرید روغن و مکمل‌های اصل و با کیفیت به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا در خرید متحمل ضرر نشوید و از طرفی خودرویتان  به دلیل انتخاب اشتباه روغن ماشین آسیبی نبیند.

تاثیر فیلتر خودرو در سلامت ماشین

خودروها دارای فیلترهای متفاوتی هستند تا از ورود ذرات و آلودگی‌ها به داخل سیستم‌های ماشین از جمله قسمت روغن‌کاری، سوخت و هوا رسانی جلوگیری کنند. از انواع فیلترهای موردنیاز خودرو می‌توان فیلتر روغن، فیلتر هوا، فیلتر بنزین و فیلتر کابین را نام برد که هریک قابلیت مختلفی دارند اما آنچه در همه این فیلترها مشترک است و نقش مهمی در سلامتی خودرو و سرنشینان آن دارد تعویض به موقع فیلترها و استفاده از محصولات با کیفیت است.

امروزه برندهای مختلفی مانند بهران فیلتر، سرکان انواع فیلترهای هوا، روغن و سوخت را برای خودروهای دستی و اتومات به بازار ارائه داده‌اند. این محصولات با قیمت‌های ارزان و مناسب تا محصولات خاص و گران‌قیمت در دسترس است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان از کیفیت و اصل بودن محصولات موردنیاز خود به سایت کارن یدک مراجعه کنید.