PKY000704-car oil
بستن

روغن موتور بهران تیبا ساینا کوییک

۱۴۸,۰۰۰ تومان
روغن موتور تیبا ساینا کوییک حجم ۴ لیتر گرانروی ۱۰w40 API SJ/CF/CF-4 توصیه شده برای خودروهای یورو ۴ روانکاوی عالی
PKY000702-car oil
بستن

روغن موتور بهتام ۲۰W50 Quantic

۱۶۵,۰۰۰ تومان
ویژگی محصول حجم ۴ لیتر گرانروی ۲۰W50 sl مناسب برای ۲۰۶ تیپ ۲ روغن موتور بهتام ۲۰W50 جزو بهترین روغن
PKY000701-oil car
بستن

روغن موتور ۲۰۶ تیپ۵ و ۲۰۷ بهتام ۱۰W40 Quantic 4

۲۱۰,۰۰۰ تومان
ویژگی محصول حجم ۴ لیتر گرانروی ۱۰w40 نیمه سنتینیک مناسب برای خودرو ۲۰۶ تیپ ۵ و ۲۰۷ روغن موتور بهتام
بستن

ضد یخ و ضد جوش هیوندای

۳۵,۰۰۰ تومان
بخشی از گرمای اضافی تولید شده در موتور باید توسط سیال خنک کننده خارج شود تا دمای کاری موتور در

تاثیر فیلتر و روغن موتور در سلامت خودرو

خودروها از قطعات کوچک و بزرگ متعددی ساخته شده‌اند که هر قطعه نقش بسیار مهمی در عملکرد خودرو ایفا می‌کند. برخی از قطعات خودرو ثابت بوده و معمولا تا آخر عمر خودرو باقی می‌مانند اما برخی قطعات مانند فیلتر ماشین مصرفی بوده و باید به موقع تعویض شوند. فیلترهای به کار رفته در اتومبیل اغلب بار تصفیه را به دوش می‌کشند که می‌توان به فیلتر روغن، فیلتر هوا و فیلتر بنزین اشاره‌کرد. از جمله موارد دیگر که صاحبان خودرو باید در آن دقت و نظارت کافی را داشته باشند انتخاب مناسب و تعویض به‌ موقع روغن موتور است. برای آشنایی با انواع فیلتر و روغن‌های موردنیاز خودرو در ادامه با ما همراه باشید.

نکات خرید روغن خودرو

اگر نگران سلامتی خودرویتان هستید باید با انواع روغن‌های مورد نیاز خودرو آشنا باشید و آن‌ها را به موقع تعویض کنید چراکه این روغن‌ها نقش مهمی در عملکرد صحیح و کارآمد خودروی شما ایفا می‌کنند.

از جمله روغن خودرو و روان کننده‌هایی که در خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان روغن‌موتور، روغن ترمز، روغن گیربکس یا واسکازین، روغن دیفرانسیل و روغن هیدرولیک را نام برد.

این روزها بین برندهای مختلف تولیدکننده روغن و مکمل خودرو رقابت زیادی وجود دارد. از جمله این تولیدکنندگان می‌توان به توتال، هیوندا، کاسپین، سپیدار و برندهای معتبر و شناخته شده دیگری اشاره کرد که روغن و مکمل‌های مرغوبی را برای خودروهای پرطرفداری مثل پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ سمند و پراید ارائه می‌دهند. سعی کنید همیشه هنگام خرید روغن مناسب علاوه بر قیمت روغن موتور به برند و کیفیت آن نیز توجه کنید. برای خرید روغن و مکمل‌های اصل و با کیفیت به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا در خرید متحمل ضرر نشوید و از طرفی خودرویتان  به دلیل انتخاب اشتباه روغن ماشین آسیبی نبیند.

تاثیر فیلتر خودرو در سلامت ماشین

خودروها دارای فیلترهای متفاوتی هستند تا از ورود ذرات و آلودگی‌ها به داخل سیستم‌های ماشین از جمله قسمت روغن‌کاری، سوخت و هوا رسانی جلوگیری کنند. از انواع فیلترهای موردنیاز خودرو می‌توان فیلتر روغن، فیلتر هوا، فیلتر بنزین و فیلتر کابین را نام برد که هریک قابلیت مختلفی دارند اما آنچه در همه این فیلترها مشترک است و نقش مهمی در سلامتی خودرو و سرنشینان آن دارد تعویض به موقع فیلترها و استفاده از محصولات با کیفیت است.

امروزه برندهای مختلفی مانند بهران فیلتر، سرکان انواع فیلترهای هوا، روغن و سوخت را برای خودروهای دستی و اتومات به بازار ارائه داده‌اند. این محصولات با قیمت‌های ارزان و مناسب تا محصولات خاص و گران‌قیمت در دسترس است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان از کیفیت و اصل بودن محصولات موردنیاز خود به سایت کارن یدک مراجعه کنید.